İsviçre Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İsviçre Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İsviçre Konsolosluk İşlemleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İsviçre Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Tüm bu soruları kısa yanıtları ile geçmiş yazılarımızda sizlere anlatmıştık. Şimdi sizlerden gelen sorular ile olay hakkındaki ince detaylardan bahsedeceğiz.

İsviçre Vize Başvuru ücretleri değişti mi? İsviçre vize ücretleri 2020 yılının başlarına kadar 60 Euro olarak biliniyordu. 6-12 yaş arasındaki vatandaşlarımız ise vize ücreti olarak 35 euro ödüyordu. Bahar ayında gelen güncelleme ile birlikte Vize ücreti değişime uğraşmış oldu. Güncel ücret 12 yaşından büyükler için 40 euro pozisyonuna geldi. 12 yaşından büyükler ise 80 euro ödeyecekler.

İsviçre Turist Vizesi Hakkında Merak Edilenler

İsviçre Turist vizesine başvurdum. Başvurum ne zaman sonuçlanır?

Her ülke kendi prosedürlerine göre vize başvurularına belli zamanlarda yanıt vermektedir. İsviçre için bu oran turist vizesi için minimum 6 iş günü maksimum 10 iş günü arasında değişmektedir.

İsviçre Turist Vizesi Kaç günü kapsamaktadır. Süresi ne kadardır?

Turist vizeleri her ülkede olduğu gibi 90 gün ve azını kapsamaktadır. Turist vizesi alıp ülkeye giriş yaptığınızdan itibaren süre işlemeye başlar.

Schengen Vizesi Olanlar İsviçre Turist Vizesine Başvurmalı mıdır?

Herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinden Schengen vizesi aldıktan sonra bir daha İsviçre vizesi almanız gerekmez. Fakat durum biraz karışıktır. Mesela Belçika vizem var. Bu vize ile direkt olarak İsviçre’ye gidemem. Önce Belçika’ya, oradan da serbest dolaşım hakkı ile İsviçre’ye gidebilirim.

İsviçre Turist Vizesi Başvuruları Nereye Yapılır?

Sanılanın aksine İsviçre konsolosluğu turist vizesi işlemlerine direkt olarak kendisi bakmamaktadır. Bunun için TLS Contact adı verilen aracı firmayı kullanmaktadır. TLS Contact resmi internet sitesine girin. Burada İsviçre online vize formu göreceksiniz. En başta bunu gerçek bilgiler ile doldurmanız gerekiyor. Sonrasında ise sizden istenen ücretleri ödeyeceksiniz. Yukarıda belirttiğimiz vize ücreti dışında da çeşitli kalemde ücretler talep edilebilir. Hele ki ilk defa İsviçre turist vizesi başvuru yapacağım diyorsanız parmak izi vermeniz gerekiyor. 2020 yılı itibari ile parmak izi verme ücreti 129 Türk Lirası olarak belirlenmiş durumdadır.

TLS Concact adresi nedir? Bu aracı şirkete nasıl ulaşılır. TLS Contact İstanbul ve Ankara’da merkezi bulunan bir firmadır. Resmi olarak İsviçre turist vizesi başvurularınızı alır. Online formu doldurduktan sonra randevu almanız istenir. Randevuya bu iki şehirde gidersiniz. Elbette yanınızda sizden talep edilen vize evrakları da mutlaka bulunmalıdır. Sitelerine girdiğiniz zaman size ayrıntılı bilgi veriyorlar. Vize randevu süresi 1 ay sonrasına atıldı gibi şikayetleri internette okuyoruz. Her dönem yoğunluklar bulunduğu zaman randevu süreleri bazen arka tarihlere sarkmaktadır.

İsviçre Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Merak Edilenler

İsviçre aile birleşimi özetle şu şekilde gerçekleşmektedir. İsviçre’de B,C veya D çalışma oturum iznine sahip birisisiniz. Fakat çalışma süreniz boyunca henüz İsviçre vatandaşlığı almaya hak kazanmadınız. Sorun yok. İsviçre aile birleşimi vize başvurusu sayesinde eşiniz ve çocuklarınızı bu ülkeye getirme şansınız bulunuyor.

İsviçre’de çalışmıyorum, işimi kaybettim. Aile Birleşimi yapabilir miyim?

Herhangi bir işte çalışmayanlar, ailesinin ihtiyaçlarını gidereceğine dair konsolosluğu ikna edemeyenler Aile birleşimi alamazlar. Hatta basit bir turist vizesi bile alamazlar. Bu yüzden maddi koşullarınızın yerinde olduğuna dair gerek maaş kayıtları gerek banka hesapları mutlaka gösterilmektedir.

Çocuklarımdan bir tanesi 18 yaşın üzerinde. Aile birleşimi ile kendisini İsviçre’ye getirebilir miyim?

İsviçre aile birleşimi vize başvurularınızda sadece 18 yaşından küçük çocuklarınızı ülkeye getirme şansınız bulunmaktadır. Çocuğunuz reşit ise onu ülkeye aile birleşimi adı altında sokamazsınız. Fakat aile ziyareti vize başvurusu gibi kısa ziyaretler için onlara sponsor olabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Reddi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

İsviçre vizesi reddi aldım. Bundan sonra ülkeye girme hayallerim tamamen yok mu oldu? Hayır. İsviçre vizesi ret yanıtı altıktan sonra bir daha başvurmanız mümkündür. Elbette bunun için tekrardan ücret yatırmanız gerekiyor. Ret yanıtı aldıktan sonra vize ücreti geri ödenmez. Bizim sizlere ufak bir tavsiyemiz var. Gerek konsolosluk gerek ise aracı firma üzerinden neden ret yediğinize dair bir mektup talep edebilirsiniz. Eğer ki söz konusu ret gerekçesi belgelerden, banka hesaplardan ve benzeri eksikliklerden kaynaklanıyor ise çözüm kolay. Bir daha yapacağınız başvuruda bu eksikleri giderir ve vize alma şansınızı yüksek ölçüde tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Vatandaşı Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Gerek ekonomisi, gerek yaşam standartları, güven veren adalet sistemi ile İsviçre hayaller ülkesi olmuştur. Güçlü bir pasaporta sahip olduğu söylenebilir. İsviçre vatandaşı olduktan sonra dünyanın pek çok yerine herhangi bir vize ihtiyacı olmadan girebilirsiniz. Tabiri caiz ise dünya vatandaşı olmuş olursunuz. İşte böylesi şartlar içerisinde İsviçre vatandaşı olmak için şartlar nelerdir? Nasıl başvuru yapılır gibi sorular sorulmaktadır.

İsviçre vatandaşı olmak için bu ülkede en az 10 yılı geçkin bir tecrübeniz olmalıdır. İsviçre vatandaşlık başvurusu vize işlemleri kadar kolay değildir. Sizlerden çok sayıda belge, yetkinlik ve aynı zamanda şartlar talep edilmektedir.

Dil yetkinliği. İsviçre içerisinde konuşulan dillerin en az bir tanesine tamamen hakim olmanız talep edilmektedir. Bunun için çeşitli sınavlara sokulursunuz.

İsviçre’de oturum izni almak ile vatandaşlık arasında ne gibi farklar bulunmaktadır. Uzun süreli oturum almak ile vatandaş olmak arasında çeşitli farklar vardır. Benzer noktalar ise daha fazladır. Oturum izni alanlar tıpkı vatandaşlar gibi istedikleri gibi şirket kurma, çalışma, ev edinme gibi imkanları sonuna kadar kullanırlar. Fakat oy kullanamazlar. Bununla beraber herhangi bir devlet dairesinde çalışma imkanları ile bulunmamaktadır.

İsviçre Ticari Vize Hakkında Merak Edilenler

İsviçre ticari vizesi, bu ülke şirketleri ile ticari ilişkileri bulunan kimselere verilen izindir. Bu izni alabilmek için en büyük şart davetiye bulundurmaktır. Herhangi bir İsviçreli şirket ile iş yapmak istiyorsunuz. İsviçre’ye gelmek için bu şirketten mutlaka davetiye mektubu almanız lazım. Yapacağınız ziyaretin ne amaçla gerçekleştiği ne kadar süre içerisinde ülkede kalacağınıza dair sorular burada yanıtlanmalıdır.

İsviçre ticari vize kaç gündür? 90 gün veya az süreler için ticari vize verilmektedir. Fakat yapacağınız iş bu iş süresinden fazla sürüyor ise yine de ülkeye vize almanız mümkündür. Davetiyede belirtilen bilgilere göre kısa süreli oturum izni alabilirsiniz.

İsviçre Seyahati Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi İsviçre de seyahatlerinizde sizlerden sağlık sigortası istemektedir. İsviçre seyahat sigortası nereden nasıl yapılır? Basit bir internet araması ile pek çok firma bulabilirsiniz. Lakin bu sigorta şirketlerinin İsviçre tarafından kabul edildiğinden emin olmanız gerekiyor.

İsviçre seyahat sigortası yaparken en az 30.000 Euro teminatlı poliçe istemektedir. Ayrıca yapacağınız bu sigorta Schengen bölgelerinin her yerinde geçerli olmalıdır. Evet, İsviçre Avrupa Birliği ülkeleri arasında değildir. Lakin Schengen serbest dolaşım bölgesine üyedir.

İsviçre vizesi online başvuru formu, vize çeşitleri ve benzeri bilgiler hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. 2020 en güncel bilgileri sizlere vermeye devam edeceğiz. Bunun için yazılarımızı gün aşırı takip etmeniz önerilir.

İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar

İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar

İsviçre vize Başvuru Formu

İsviçre vize Başvuru Formu

İsviçre Konsolosluğu vize

İsviçre Konsolosluğu vize

İsviçre KonsolosluğuAnkara

İsviçre KonsolosluğuAnkara

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu