İsviçre Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İsviçre Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İsviçre Vize İşlemleri 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İsviçre Vize Ücretleri

İsviçre’de diğer Avrupa ülkeleri gibi son zamanlarda vize için en çok başvuru yapılan ülkelerden bir tanedir.  Vize başvurusu özellikle kendi başvuru yapacak insanlar için oldukça karmaşık bir durum haline gelebilmektedir bu sebeple bize başvuruları için internetten araştırma yapmak ve belgeleri eksiksiz götürmek önemli bir adımdır. Özellikle vize alma sürecini en çok etkileyen etmenlerden bir tanesi belgeleri teslim ederken eksiksiz teslim etmektir.

Konsolosluğa teslim edildikten sonra iş günü içerisinde ancak yapılabilen işlemler sebebiyle vizelerin veriliş süreleri gittikçe uzatmaktadır. Belgeleri doğru hazırladıktan sonra yine aynı şekilde vize ücretlerini de doğru şekilde yatırmak gerekmektedir. Her sene, sene başında İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı oranla belirlenen vize ücretleri o sene içerisinde kullanılmaktadır. İsviçre vizesi 6 yaşına kadar olan çocuklardan vize harç bedeli almamaktadır. Aşağıdaki tabloda görebileceğiniz İsviçre vize ücretleri 2020 yılına ait en güncel ücretlerdir.  Vize ücretleri vizenin çeşidine göre değişmekte olup kalacağınız süreye göre bu çeşidi belirlemeniz gerekmektedir.

90 günden az sürecek olan seyahatleriniz için kısa süreli vize almanız yeterli olacaktır. İş için yapacağınız ziyaretlerde ticari vizeye başvurmanız hem işlemlerinizi hızlandıracak hem de vize alım sürecinizi kısa tutacaktır. Bunun dışında özel amaçlı vizelerde bulunmaktadır. Tıbbi amaçlı bize yaz okulu vizesi gibi özel amaçlı Fakat çok tercih edilen müze çeşitlerine özel fiyatlarda aşağıda görülmektedir. Kısa vadeli vizelerde 6-12 yaş arası çocuklar da aynı şekilde indirimli şekilde bize ücreti verilmektedir. Bunların dışında eğer bir ajansla veya aracı firma ile çalışıyorsanız bu firmanın ücreti farklı değerlendirecektir. Bu ücreti firma belirlemektedir.

İsviçre Vize Ücret Tablosu 2020

Vize Türü            Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

Kısa Süreli (90 günden az)           80 € + 125 TL

Kısa Süreli (6-12 yaş)      40 € + 125 TL

Kısa Süreli (0-6 yaş)        125 TL

Ticari Vize           80 € + 125 TL

Tıbbi Amaçlı Vize             80 € + 125 TL

Yaz Okulu Vizesi               80 € + 125 TL

Vize alım sürecinde daha hızlı hareket etmek ve daha hızlı sonuç alabilmek için giremiyorum hizmete başvurabilirsiniz. Premium hizmet için Ekstra 198 TL ücret alınmaktadır.

İsviçre’deki Schengen vizemi uzatabilir miyim?

İsviçre Schengen ülkelerine dahil olan bir ülke olduğu için Schengen vizesi örneği İspanya vizesi, İsviçre’de de geçerlidir. Schengen vizesi sahibi iseniz vizenizi belli koşullar altında yeniden uzatabilirsiniz. Bu koşulları öğrenebilmek için konsolosluklardan yardım alabilirsiniz. Kısa vadeli seyahatler ve Schengen vizesi dışında İsviçre’de uzun dönem kalmayı planlıyorsanız ve çalışma izni oturma izni gibi izinlere ihtiyacınız varsa ulusal vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Ulusal vize başvurusu 90 günden fazla kalmayı planlanan durumlarda kullanılmaktadır. ilk giriş gününden itibaren hesaplanan Yarın yıllık bir süre içerisinde bir veya daha fazla ziyaret sırasında İsviçre topraklarında 90 günden fazla kalmayı planlıyorsanız İsviçre ulusal vizesi almanız gerekmektedir. İsviçre ulusal vizesi ise daha detaylı araştırmalar yapılarak ve daha uzun süreçlerde verilen bir dizedir oturma izni ve çalışma izni gibi ihtiyaçlarınız durumunda ve 90 günden fazla kalacağınız durumlarda ulusal vize başvuru yapmanız gerekmektedir

İsviçre ulusal vizesi için konsoloslukla iletişime geçmeli ve konsoloslukta bilgi almalısınız. Ücretleri ve alım süreci konsolosluklar ile beraber sürdürülmekte olup bu sebeple net bilgi konsolosluktan elde edilmektedir. Bu ulusal vizeye başvurabilmek için kendiniz başvuru yapmalısınız. İsviçre vize başvurunuzu kurumlar aracılığı ile yaptıysanız başvuruların değerlendirilmesi ve aynı şekilde onaylanması İsviçre konsolosluğunu yetkisi altındadır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu