İsviçre Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

İsviçre Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

İsviçre Aile Birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

İsviçre Aile Birleşimi Vizesi Nedir

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan eş ve reşit olmayan çocuklarının yanlarına gelebilmesi için yapılan başvurudur. İsviçre aile birleşimi vizesi ulusal vize adı ile bilinmektedir. Böylesi önemli başvurular için herhangi bir aracı kurum değil direkt olarak konsolosluğa başvurmanız gerekmektedir.

Aile Birleşim Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsviçre konsolosluğu tarafından online olarak yayınlanan formun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması. 3 adet başvuru formu istenmektedir. Ayrıntılar için danışabilirsiniz.

Geçerliliğini sürdüren pasaport gerekmektedir. Bu pasaportun vize işlemlerinden itibaren asgari üç ay geçerliliğini devam ettirmesi istenir. Daha az süreli bir pasaportunuz var ise uzatma için başvuru yapmanız talep edilir.

A4 kâğıdı üzerine doğru, okunaklı pasaport fotokopisi (En az 3 adet)

4 Adet vize için çekilmiş olan biyometrik fotoğraf

Uluslararası evlenme kayıt örneği mutlaka bulunmalıdır.

Uluslararası evlenme kayıt örneği nedir? İsviçre aile birleşim vizesi için nasıl alınır. Evlendikten sonra Türkiye Cumhuriyeti tarafından sizlere verilen evlilik cüzdanları uluslarası tanınmaya sahiptir. Diğer tüm ülkeler tarafından tanınan bu cüzdan İsviçre tarafından tanınmaz. Özel bir konumu olan ülkeye evliliğinizi tanıtmak için           Nüfus müdürlüğüne başvurup ıslak imzalı bir kağıt almanız gerekir.

Uluslararası doğum kayıt örneği. Bu belgeyi evlilik belgesi gibi Nüfus müdürlüğü üzerinden temin edebilirsiniz. Son altı ay içerisinde temin edilmesi yeterli olacaktır.

Başvuruda bulunan şahıs ve ailesinin nüfus cüzdanı fotokopileri ve tam vukuatlı nüfus kayıt dökümü gerekmektedir.

İsviçre aile başvuru vizesi alırken İsviçre’de yaşadığınız yere dair resmi yazı almanız gerekir. Kira kontratınız geçerli olabilir. Aynı zamanda İsviçre makamlarından resmi bir oturum kaydı almanız da gerekmektedir.

Başvuruda bulunan herkes için adli sicil kaydı istenir. 15 yaşından büyük alan herkes bunun aslını e-devlet üzerinden çıkarmak zorundadır.

18 yaşından küçük olan her birey için yasal varisi tarafından muvafakatname gerekmektedir. Bir nevi veli tarafından verilen bu izin önemlidir.

Eşiniz İsviçre vatandaşı değil ise 18 yaşından büyük iseniz mutlaka dil yeterlilik belgesi almak gerekiyor. A1 seviyesinde olduğunuza dair belgeyi yanınızda bulundurmalısınız. İsviçre’nin her bölgesinde farklı diller konuşulur. Hangi bölgeye aile birleşme izni alıyorsanız o bölgenin diline hakim olmanız gerekmektedir.

İsviçre’de yaşayan ve ailesini bu ülkeye getiren şahsın maaş dokümanları, çalıştığı yere dair bilgiler evrak halinde teslim edilmelidir.

Aynı zamanda sunulacak olan sağlık sigortası da güncel olmalıdır.

 

İsviçre aile birleşimi vize yorumları

İsviçre aile birleşimi vize yorumları

İsviçre’de evlenmek için gerekli belgeler

isviçre’de evlenmek için gerekli belgeler

İsviçre aile birleşimi vizesi Forum

İsviçre aile birleşimi vizesi Forum

İsviçre vatandaşı biriyleevlenmek

İsviçre vatandaşı biriyleevlenmek

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu